Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Новомосковське міськрайонне управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує

Новомосковське міськрайонне управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує

13 августа 2015 0 Comments

На території Дніпропетровській області стоїть спекотна погода, яка становить особливу пожежну небезпеку для лісових, степових і паркових масивів, відкритих ділянках місцевості. Традиційно їх спричиняє людська необережність: кинутий деінде сірник чи недопалок, розведене під час відпочинку багаття, іскра з вихлопної труби автомобіля, необачне спалювання сміття поблизу зелених масивів тощо.
В останні дні відмічається різке збільшення кількості пожеж, коли горить сухостій і сміття на околицях населених пунктів, на відкритих територіях, узбіччях автомобільних доріг.
Новомосковське міськрайонне управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області стурбоване таким становищем і попереджає громадян: за сухої спекотної погоди бути надзвичайно обережні з вогнем, бо найменша іскра може спричинити велику біду. Розкладати  багаття у лісових масивах, у лісосмугах категорично забороняється, як і спалювати сміття – навіть на відкритих територіях, бо вони сусідять із житловими будинками чи господарчими спорудами, зеленими насадженнями тощо.
Не спалюйте сміття упритул до житлових і господарчих будівель, суху городину на присадибних та дачних ділянках. Вогонь може роздмухати вітром — і горіння стане неконтрольованим.
Побачивши лісову пожежу чи горіння сухостою біля доріг, полів чи лісосмуг, зателефонуйте на номер «101». Гасити незначні загоряння в лісі можна й самотужки, збиваючи вогонь гілками листяних дерев, засипаючи ґрунтом чи затоптуючи ногами, заливаючи водою з найближчих водойм. А от боротися з масштабними лісовими пожежами під силу лише професіоналам.
Також,  у цей період загострюється ризик утоплення людей у річках та водоймах. Мешканці виходять на пляж з метою відпочинку та забувають про правила безпечної поведінки. Особливу увагу дорослі повинні приділяти дітям під час відпочинку на водоймі. Дорослі зобов’язані не допускати купання дітей в неперевірених і невстановлених місцях, плавання на непристосованих для цього засобах, ігор і витівок у воді і інших порушень правил безпеки на воді. Купання дітей, особливо — малолітніх, проводиться під безперервним контролем дорослих.
Звертаємо увагу й на ще одну проблему. Напередодні нового навчального року чимало дітей уже повернулося з місць літнього відпочинку, що значно підвищує імовірність різного виду надзвичайних ситуацій (подій) за участю неповнолітніх, адже переважна більшість із них наразі залишається без нагляду дорослих.
Новомосковське міськрайонне управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертається до батьків і дорослих з проханням не випускати дітвору з поля зору – удома й на вулиці, цікавитися, чим бавляться діти, чи не потрапляють до їх рук небезпечні предмети. Проведіть із дітьми бесіди щодо безпечної поведінки, поясніть, чим загрожує нехтування  вимог безпеки для них самих та оточуючих. Будьте для своїх дітей прикладом суворого дотримання правил безпеки, ховайте подалі сірники й запальнички. Це допоможе уникнути непоправної біди й гірких втрат.
Новомосковське МРУ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області
Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому
Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post