Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Міжнародний республіканський інститут виховує українських депутатів

Міжнародний республіканський інститут виховує українських депутатів

28 мая 2015 0 Comments

В рамках програми семінару, який організував та провів Міжнародний республіканський інститут, для депутатів Луцької міської ради та депутатів міських рад Південно-Східної України, мені довелось відвідати місто Луцьк, ознайомитись з життям міста та роботою депутатів та виконавчої влади Луцької міської ради.

DSC_0061

Семінар проводили експерт інституту політичної освіти Олександр Солонтай, та правознавець, експерт з питань місцевого самоврядування, заслужений юрист України Борис Руснак.       В рамках семінару були розглянуті питання про постійні комісії, депутатські групи та фракції, їх статус та організація роботи, правове забезпечення реалізації рішень ради, виконання бюджетних програм.

Олександр Солонтай

Також довелося зустрітися з міським головою Луцька Романюк Миколою Ярославовичем та секретарем міської ради Григоренко Сергієм Анатолійовичем, які розповіли про співпрацю Луцької міської ради.

Луцк1

 

 

Міський голова розповів  про міжнародне співробітництво.  Луцьк має 16 міст-партнерів у дев’яти країнах світу. Ведеться робота в проектній діяльності по залученню грантових коштів. Найбільшим проектом є «модернізація зоопарків в Замості та Луцьку, а також створення рекреаційної зони у Жешуві з метою розвитку транскордонного природного туризму». Згідно з цим проектом,  місто отримає 1,5 мільйони євро на проведення робіт.

Активна співпраця ведеться з НЕФКО (НЕФКО це багатостороння фінансова установа, що утворена і фінансується Ісландією, Норвегією, Данією, Швецією та Фінляндією) (фінансування енергосберігаючих проектів) та ЄБРР щодо впровадження проектів енергозберігаючих заходів. Зокрема, Європейський банк реконструкції і розвитку надає кредит на 10 мільйонів євро та 4 мільйони євро грантових коштів. Ці кошти будуть спрямовані на модернізацію системи централізованого теплопостачання міста Луцька, зокрема, встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів) у багатоквартирних будинках, котлів на   альтернативному паливі, модернізація обладнання тощо.

Дуже приємно було побачити роботу міської ради, в якій гарно  обладнанні приміщення для праці виконкому, постійних депутатських комісій та громадськості.

img_8464_novyy_razmer_0

Також  ознайомились  з  роботою Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку та департаменту соціальної політики міської ради.

Найбільше вразила робота ЦНАП (Центру надання адміністративних послуг). Дійсно по-європейські за останнім словом техніки облаштовано прийом громадян по більш ніж 250-ти

DSC_0047

адміністративних послуг. В одній будівлі і архітектура, і держкомзем, і юстиція, і паспортний стіл та інші установи. Також є дитяча кімната. На виході із ЦНАП стоять три урни. В одну з трьох  урн з написами: незадовільно, задовільно, добре, відвідувачі кидають свої талони.  Раз на тиждень співробітники, перевіряючи урни, виясняють — чому громадянам не сподобалось і які  у них є зауваження. Ще є в ЦНАПі група оперативного реагування,  номер телефону 15-80 всі дзвінки по місту надходять до цієї групи:  по ЖЕКу, тепломережі, та інше і ця група передає заявки в служби та контролює їх виконання. Раз на два тижні доповідають меру – хто, як виконав свої обов’язки з комунальних служб. Хотілось би щоб і в нашому місті теж такий ЦНАП з’явився. Я вважаю, що в майбутньому і у нас такий буде. Нам є до чого прагнути.

DSC_0042

 

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post