Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Новомосковський музей відсвяткував 55-річний ювілей (ФОТО)

Новомосковський музей відсвяткував 55-річний ювілей (ФОТО)

5 мая 2015 0 Comments

Міста, як і люди, народжуються, ростуть, старіють. У них, як і у кожного з нас, своя біографія, своє обличчя, свій характер. І ми, новомосковці, повинні знати історію рідного міста на Самарі. Адже лише тоді, коли відновлюється забуте, оживає історична пам’ять минувшини, глибокі почуття любові до рідної землі наповнюють серце, народжуючи бажання відродити і примножити її колишню славу. Важливо, що цінності ці незмінні, що ми дбайливо зберігаємо пам’ять про героїчні сторінки нашого минулого, матеріальні і духовні надбання нашого краю.

2015 рік для Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ювілейний. Адже йому виповнюється 55 років. Наш музей тримає в своїх долонях історію Новомосковщини. Саме тут, у затишних залах, переплітається час, зустрічається минуле і сьогодення, зосереджуються спогади про давнину та роздуми про майбуття.

У нашій героїчній історії знаходять натхнення  історики та поети письменники та художники, а призванням музейних працівників є збереження тонкого зв’язку поколінь, відтворення картин минулого.

30 квітня 2015 р. у сквері біля музею пройшло святкування 55-річного ювілею музею. З цим святом працівників музею і усіх жителів нашого міста привітали почесні гості міський голова Сергій Анатолійович Мороз, депутат обласної ради Сергій Олександрович Резнік, Єпископ Новомосковський Вікарій Дніпропетровської єпархії владика Євлогій, начальник управління культури і туризму Шаликін Віктор Петрович, Почесний громадянин нашого міста, доктор історичних наук Стороженко Іван Сергійович, голова Ради ветеранів війни в Афганістані Коваленко Володимир Володимирович, директор Павлоградського історико-краєзнавчого музею Тетяна Іванівна Ведмідь.

Новомосковсьуий музей 1-1

 

Новомосковсьуий музей 2-1

Новомосковсьуий музей 3-1

Подяками від міського голови С.А. Мороза та подяками від управління культури і туризму були нагороджені працівники музею та жителі нашого міста, які зробили вагомий внесок у справу збереження духовності й національної культурної спадщини та підтримують шляхетні традиції доброчинності, що споконвіку живуть в нашому місті. Працівники музею висловили слова вдячності за підтримку представникам місцевої влади, управлінню культури та туризму, дякуємо за допомогу ПАТ «Інтерпайп НМТЗ», концерну «СоюзЕнерго», фонду «Діалог поколінь», Новомосковському відділенню Спілки в’язнів і жертв нацизму, підприємцям міста Мешко Сергію, Лобус Любов Григорівна, Шеповалову Сергію, Мірошнику Олександру Григоровичу.

Сьогодні музей – це важливий осередок культури, науки та виховання підростаючого покоління. Це тісна співпраця з колегами з інших музеїв області і України, товариствами і громадськими організаціями, творчими спілками і об’єднаннями міста, з бібліотеками, учбовими закладами, засобами масової інформації.  Ця співпраця  є міцним фундаментом для подальшого розвитку як музейної справи, так і культури міста в цілому.

Працівники музею запропонували гостям звернутися до історії створення музею та згадали тих, хто присвятив свій талант вивченню історії рідного краю – Джусова А.Б., Мітягіна П.П., Стороженка І.С.

Справжньою окрасою свята став виступ молодіжного театру «Муравейник», що відтворив багатовікову історію міста на Самарі і зміг передати плин часу та атмосферу різних історичних епох.

Новомосковсьуий музей 4-1 Новомосковсьуий музей 4-1-2

 

У святкуванні ювілею  музею взяли участь колективи художньої самодіяльності міста Новомосковська, кожен з яких вносить свою частку у збереження народних традицій, духовності та культури України.

 

Новомосковсьуий музей 5-1

 

На святі зібрались люди творчої вдачі, яких об’єднує любов до мистецтва нашого народу.Стараннями талановитих майстрів народжуються неповторні витвори мистецтва, які вони щедро дарують нащадкам славного Новомосковського краю. Були висловлені слова подяки всім митцям, що приймають активну участь у виставках в музеї, різноманітних акціях, та відгукнулись на запрошення взяти участь у святкуванні музейного ювілею та прикрасили сквер виставкою виробів декоративно-прикладного мистецтва.

Новомосковсьуий музей 6-1 Новомосковсьуий музей 6-2

 

Колектив музею гостинно запрошує відвідувачів. Прийдіть до музею! Роздивіться експонати, доторкніться до німих свідків минулого,  перегляньте старі фотокартки, вчитайтеся  у листи, написані на пожовтілому від часу аркуші. Все це –  наше коріння, наша пам’ять. Наш слід на землі.

 

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post