Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Відкритий лист Заступнику Голови ОДА Філатову Б.А.щодо люстрації Департаменту освіти і науки

Відкритий лист Заступнику Голови ОДА Філатову Б.А.щодо люстрації Департаменту освіти і науки

18 сентября 2014 3 комментария

Шановний Борисе Альбертовичу,

 В ході опитування посадових осіб ОДА, Департаменту освіти і науки, Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, встановлено:

 1. Голова департаменту Демчик Олександр Ігорович – дрібний інтриган, який отримав свою посаду на тлі звільнення попередньої голови департаменту (Галина Мегега) і політичних амбіцій О.Ю. Вілкула та Є.Г. Удода. Поставлений в якості керівника другого за фінансуванням департаменту двома згаданими регіоналами за два вміння:

 — прикривати гарними презентаціями мільйони витрачених бюджетних коштів;

 — забезпечення будь-яких заходів Партії регіонів викладацьким складом обласних шкіл, інтернатів, садочків, ПТУ в потрібний час в довільній кількості.

 Перше вміння забезпечується широким кругозором, нахабством і цікавістю до сучасних інформаційних технологій та західних освітніх програм. Завдяки особистій ініціативі вписав Департамент учасником кількох іноземних освітніх програм, які в принципі не виконуються, але дозволяють йому особисто перебувати тривалий час за кордоном.

 Друге досягається шантажуванням директорів освітніх заходів, яких переведено у ручний режим продовження контрактів (щороку).

 2. Робота Департаменту за керівництва Демчика вкрай формалізована. Демчик не проводив засідання колегії у відповідності до регламенту з 2012 року. Ніхто з колег, керівників райвно чи інших установ, відповідальних за освіту в регіоні не бачив в очі ані планів роботи Департаменту на 2013 і 2014 роки, ані звіту відповідно за 2012 та 2013 роки. Можливо, такі документи десь й існують в електронному вигляді. Загальна колегія департаменту збирається лише раз на рік – на вимогу профспілок – для перепідписання колективного договору.

 3. Крім традиційних шляхів розмивання коштів Демчик О.І. освоїв «сучасні технології». За його ініціативи в області впроваджено окозамилювальні програми «Електронний щоденник», «Електронний методичний кабінет», «Електронна атестація педагогічних працівників» і – увага! – «Віртуальна майстерня Петриківського розпису». У всіх перечислених програм є дві мети: створення позитивного іміджу («Регіон-лідер») та освоєння бюджетних коштів (більше 100 млн. грн.). жодна програма реально не існує,оскільки на її впровадження витрачені копійки.

 4. Основне джерело збагачення Демчика і його заступників – освітні заклади обласного підпорядкування: інтернати, ПТУ, сиротинці і т.і. Крім власне відкатів на будівництві, опаленні, харчуванні, ремонті й комп’ютеризації цих закладів, в них оформлений непомірно роздутий штат помічників: реально по штату в Департаменті має бути 26-28 осіб, працює до 70. Числяться за ПТУ і Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Аналогічно зі службовими автомобілями: машина, якою користується сам Демчик, а також одна з його заступниць числяться на балансі закладів обласного підпорядкування (+ шофери +заправка).

 5. Ключову роль в корупційних схемах Демчика О.І. грають його заступники: Любов Кравченко, Наталя Литвиненко та Олексій Полторацький.

 Кравченко –  відповідає за збір коштів з ПТУ й інтернатів, а також за організацію усіх «позашкільних заходів». Саме вона, а не Демчик – спілкувалася з Колесніковим і Ступаком на тему відправки людей на Антимайдан і організації заходів підтримки Януковича в Дніпропетровську. Саме Кравченко відповідає за відкати з держзакупівель, обналічування грошей і їх розподіл. З усих цих «комбінацій» Демчик отримує свій відсоток.

 Литвиненко – людина, яка забезпечує «передбачувану» роботу будь-яких комісій, перевірок та інспекцій. Маючи налагоджені зв’язки в ДФІ, інспекції праці та обласній прокуратурі, вона вирішує питання – як свої, так і всього департаменту. Зняти Демчика по закону чи в наслідок перевірок майже неможливо – поки працює Литвиненко, жодна перевірка не буде ефективною.

 Олексій Полторацький є чоловіком давньої і вірної помічниці Айни Тимчук (Риженко) – Наталії Полторацької. Після повернення Айни Леонідівни та її чоловіка (Андрій Тимчук, колишній і нинішній голова департаменту промисловості, впійманий на хабарі у 2008 році, звільнений, кримінальне провадження закрито за особистим проханням тодішнього губернатора Віктора Бондаря) Наталію з порушенням трудового законодавства було підвищено з помічниці до начальника управління забезпечення роботи керівництва облдержадміністрації. В той же час її чоловіка, який має дуже приблизне відношення до освіти призначено першим заступником Демчика. Це призначення є корупційним по суті і компромісним з огляду на розклад сил. Полторацький при призначенні вимагав посаду начальника департаменту, мотивуючи тим, що Демчик – продажний регіонал. Втім, Демчик – дуже гнучкий і запропонував свої послуги вже новій владі. Зійшлися на тому, що Полторацький стане першим заступником на певний час – поки не «увійде в курс справ», а потім Демчик підготує собі «шлях відходу» і Полторацький автоматично його замінить.

 6. «Шлях відходу» Демчика – це реорганізація, а точніше об’єднання Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з Інститутом підприємництва «Стратегія» (м. Жовті Води). Останній – комерційний виш, який очолює добрий друг Демчика Д. Н. Ядранський. У сферах діяльності цих закладів немає жодної точки перетину, ба більше – жовтоводський «інститут» знаходиться на межі закриття: там немає студентів, він не проходить атестацію і взагалі є бюджетною ямою, яку МОНУ має намір закрити. Злиття такого вишу і Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – це безбідне тривале існування на підвищенні кваліфікації освітян. Не треба думати про абітурієнтів, атестації й навчальні плани – робота і фінансування є завжди. Ректором новоутворення має стати О.І. Демчик. Лист з пропозицією об’єднання і кандидатурою майбутнього ректора знаходиться на погодженні у першого заступника голови Дніпропетровської ОДА Анатолія Крупського.

 7. Полторацький, з першого дня своєї роботи спробував замкнути на себе всі грошові й майнові справи, але нарвався на суттєвий спротив НЕ Демчика, а його заступниць. Зараз він знаходить з ними спільну мову, аби в разі повалення або втечі Демчика зайняти його місце, але вже не формальним, а безпосереднім керівником процесів. Сам Полторацький має доволі сумнівне становище, адже його попередник – Демура А.Л. – був звільнений по дурнуватій рейдерській схемі з скороченням посади і створенням нової, під Полторацького. Демура легко відбиває у судах своє відновлення, паралельно топлячи Демчика, до якого, крім старих претензій з’являється нова пред’ява: розтрата бюджетних коштів на зайвого зама. До нового року це буде більше 50 тисяч гривень, тобто тягне на кримінал по ДФІ.

 8. Демчика як такого збити дуже просто, адже він навіть формально не відповідає займаній посаді. Для цього не потрібно ані прокуратури, ані ДФІ. Його може звільнити Голова ОДА за ст.40 п.2 КЗпП України: «виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи…», оскільки згідно з розпорядження КМУ від 21 березня 2012 року 143р «Про віднесення деяких посад працівників обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій до відповідних категорій посад державних службовців», держслужбовець четвертої категорії — директор департаменту – повинен мати мінімальну кваліфікацію «магістрів державного управління». Демчик такої на 23.08.2014 НЕ МАЄ. Крім того, його призначення начальником департаменту може бути скасовано, оскільки для такої посади потрібен стаж держслужби на керівних посадах – від 5 років. Він же до свого призначення не мав досвіду керівних посад.

 Зважаючи на вищевикладене, люструвати окремого Демчика О.І. не має сенсу, його звільнення

 — не змінить корупційну систему, налагоджену його заступниками;

 — дозволить очолити департамент взагалі зальотному Полторацькому;

  — прискорить руйнування ДОІППО.

 Люстарація має передбачати звільнення всього керівництва Департаменту освіти, руйнування корупційної схеми, зміни методів роботи.

 Сподіваємось на Ваше порозуміння та підтримку в питанні реорганізації Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

Голова Люстраційного комітету

 Штабу національного захисту

 Дніпропетровської області                                                               Ульянова Т.В

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

  • Світлана

    Департамент освіти — це добре. А як же Тимчуки, які працюють в ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ і в принципі компроментують пана Коломойського?

  • Ветеран

    Мерзотний інтриган з департаменту освіти і науки — регионал Демчик О.І. Люстарація всього керівництва Департаменту освіти і науки.

  • Олексій

    …Усі, хто «РИПНУВСЯ» у бік … роСССії … БУДУТЬ ЗНИЩЕНІ .