Новомосковськ

Місто на САМАРІ

СТАЛО ВІДОМО, ХТО ЗАЛУЧИВ МЕДВЕДЧУКА ДО ПЕРЕГОВОРІВ ІЗ ТЕРОРИСТАМИ

СТАЛО ВІДОМО, ХТО ЗАЛУЧИВ МЕДВЕДЧУКА ДО ПЕРЕГОВОРІВ ІЗ ТЕРОРИСТАМИ

11 июля 2014 0 Comments

Ідею залучити Віктора Медведчука до консультацій з мирного врегулювання конфлікту на сході України за участю терористів висунула команда губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського.

Про це в інтерв’ю російській «Новій газеті» заявив «права рука» Коломойського Геннадій Корбан.

«Я поясню дуже просто. Країна не могла довго перебувати в стані невизначеності – ні війни ні миру. Я кажу про те тимчасове перемир’я, яке у нас було. Наш президент мав визначитися: ми воюємо або живемо. І ми відкрили дискусію: якщо ви хочете миру, робіть конкретні кроки, щоби його встановити. А просто сказати «перемир’я!» – що це означає? Це нічого не означає, бо продовжують гинути наші хлопці! Те перемир’я – це був цугцванг, а треба було робити якийсь хід далі, як у шаховій партії. Тому ми запропонували цей хід із Медведчуком», – сказав Корбан, додавши, що має на увазі «нашу команду з Ігорем Валерійовичем».

За словами Корбана, вони робили ставку на те, що президент Порошенко призначить Медведчука губернатором Донеччини. Медведчук же, маючи бажання повернутися в політику, буде змушений домовлятися зі «своїм кумом» Путіним про припинення конфлікту.

«Хто такий Медведчук? Це фігура, яка давно не в політиці і яка дуже хоче повернутися в українську політику, але не має можливостей, – провадив Корбан. – Тепер далі. Медведчук – це справжнісінький кум Путіна. І якщо цю людину український президент призначає своїм указом на посаду губернатора Донецька, то Медведчук стає нашим троянським конем, який просто буде зобов’язаний поїхати до свого кума і сказати: «Вова! Давай закінчимо! Я все залагоджу. Адже для мене це шанс повернутися».

Путін, згідно з цим планом, повинен був погодитися на цю пропозицію в обмін на можливість мати «свою людину» в Донецьку: «У Вови інтерес мати там свою людину. Плюс, так би мовити, це гра на родинних зв’язках – чому б не допомогти своєму кумові повернутися у велику політику? І через нього, може бути, лобіювати свої інтереси. За допомогою Медведчука ми могли б забезпечити Путіну цю, можливо, ілюзію. Сам же Медведчук при цьому потрапляє у вилку: з одного боку, він повинен служити українському народу – з іншого, він змушений був би домовлятися з Путіним особисто, а не Петро Олексійович там і європейська дипломатія…»

Також Медведчук-губернатор, за задумом команди Коломойського, міг би розколоти терористичні групи на Донбасі. «Ті з них, які не вчинили страшних злочинів, могли б увійти до складу правоохоронної системи регіону. А всі інші, які відмовилися б підкоритися новому керівникові і встати під український прапор, виявилися б поза законом. У цьому разі одна частина Донбасу гасила б іншу частину. А з Дніпропетровська, Житомира та Хмельницького не гинули б люди», – зауважив Корбан.

Нагадаємо, перше засідання тристоронньої контактної групи у форматі Україна–Росія–ОБСЄ з реалізації мирного плану президента Петра Порошенка відбулося 23 червня у Донецьку. У ньому взяли участь другий президент України Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, представник чинного голови ОБСЄ Хайді Тальявіні, голова громадської організації «Український вибір» Віктор Медведчук, так званий прем’єр-міністр терористичної організації «ДНР» Олександр Бородай, лідер руху «Юго-Восток «Олег Царьов і представники терористичної організації «Луганська народна республіка».

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post