Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Секретар міської ради, рятуючись від звільнення, хоче позбавити мера повноважень?

Секретар міської ради, рятуючись від звільнення, хоче позбавити мера повноважень?

13 мая 2014 0 Comments

Майже за 2 тижні до оголошеної дати сесії від секретаря Новомосковської міської ради Бориса Мазура в електронному вигляді надійшов проект рішення про висловлення недовіри міському голові Сергію Морозу та про припинення його повноважень. Борис Мазур програв 2 справи в судах і знаходиться під загрозою звільнення. У розпорядженні нашої редакції є судові рішення, з яких випливає, що Борис Мазур неодноразово не виконував свої посадові обов’язки та причетний до неналежного використання бюджетних коштів. Тепер, схоже, для того, щоб утриматись на посаді, він вирішив шукати політичну можливість прибрати того, хто має реальну владу, компетентність та волю до позитивних змін. А можливо, це просто спроба маніпуляції. Зрештою, побачимо на найближчій сесії.

Шапка на ворі

Подеколи у наших публікаціях ми згадували про Бориса Мазура в іронічному та саркастичному стилі, бо, на нашу думку, таке несерйозне амплуа йому найбільше пасує.

Але незважаючи на те, що він не вніс, не розробив жодного проекту рішення, чи вчинив якихось інших дій для реальних змін на краще в Новомосковську, йому вдалось ще й ухилятись від своїх прямих посадових обов’язків.

Це підтверджують 5 (п’ять!) офіційних доган та 2 справи в судах.

Більше того, Борис Мазур просто не ходив на роботу. Одна із справ, яку він уже програв у суді першої інстанції, стосувалась його відсутності на робочому місці. Більше того, секретар міської ради не проводив прийом громадян. Коли літня жінка чекала на нього з 7-ї ранку і так і не дочекалась, вона написала на нього скаргу.

Нагадаємо, що прогули навіть для звичайних працівників, не говорячи про чиновників, є порушенням норм Кодексу законів про працю.

Прийом громадян ведуть губернатори, їх заступники, мери міст, різні вищі посадові особи. Люди телефонують на «гарячі лінії», щоб з’ясувати необхідні питання, люди стукають в усі двері, а Борис Мазур просто не ходить на роботу.

Не ведення прийому громадян  — це ще й неповага до мешканців міста, до тих, хто обирав депутатом, до тих, перед ким підзвітний. По-людськи Бориса Мазура можна зрозуміти: дуже неприємно вести прийом громадян, де ставлять незручні питання, де вимагають дій, а не промов з трибуни, де питають про зроблене, а не слухають про вигадане. Але якщо хочеться приємності, то, напевно, краще займатись улюбленою справою, а не томитись в «секретарській неволі».

Як чиновника, Бориса Васильовича зрозуміти неможливо. На своїй посаді він має неухильно дотримуватись закону і пам’ятати, що громадянин може робити все, що не заборонене законом, а чиновник може робити тільки те, що закон його зобов’язав робити.

Друга справа, яку Борис Мазур уже програв у суді апеляційної інстанції, стосується контролю за витрачанням бюджетних коштів, і це ще більш серйозне звинувачення.

Ми раніше писали про те, що газета «Новомосковська правда», яка отримувала бюджетні кошти і співзасновником якої є Новомосковська міська рада, має звітувати про витрачання цих коштів щоквартально та в кінці року.

Борис Мазур як секретар зобов’язаний контролювати ці звіти. Але, як виявилось, не тільки не контролював, як і на що були витрачені кошти громади міста, він навіть не зміг переконати головного редактора звітувати перед депутатами.

Це — порушення законодавства і підгрунття для підозр. Якщо людина щось приховує, значить вона у цьому зацікавлена. Якщо приховується, куди і як витрачались бюджетні кошти виконавцем робіт, а посадова особа це не контролювала, то тут може намітитись і корупційна лінія.

Крім цього, Борис Мазур за всю свою каденцію сам не звітував жодного разу.

Але варто розуміти, що з політичної точки зору, Борис Мазур не є самостійною фігурою. Він, швидше, інструмент у політичних баталіях інших гравців. І таке систематичне порушення закону Борисом Мазуром робить його керованим, дозволяє тримати «на гачку» та отримувати від нього ті публічні дії, на які людина зі здоровим глуздом навряд чи коли-небудь пішла.

Це важливо розуміти для того, щоб спрогнозувати можливі наслідки прийняття рішення про відставку мера.

Дурість чи диверсія

Рішення про висловлення недовіри міському голови та дострокове припинення його повноважень може бути прийняте лише 34 голосами депутатів. Швидше за все, Борис Мазур та ті, хто за ним стоїть, блефують і знають, що такої кількості голосів за відставку мера просто не набереться, бо принаймні партійні аналітики б йому підказали, що у такому разі свого, народного, законного обраного мера будуть захищати його виборці.

Юристи Борису Мазуру б мали підказати, що відсторонити від роботи мера можна лише за рішенням суду за порушення законів України або Конституції України.

Отже, такий проект рішення може слугувати предметом торгу. Наприклад, Борис Мазур може запропонувати відкликати цей проект рішення взамін на збереження своєї посади. Або, наприклад, для того, щоб мер Сергій Мороз «заплющив очі» на те, що депутати, які кричали про термінове закриття звалища, тепер не приймають рішення про це саме закриття, а ТОВ «Екологія-Україна», яка обіцяла вивозити сміття ледве не безкоштовно, зараз просто не укладає з містом угоду. Або для того, щоб Сергій Мороз відступився від своєї боротьби за Палац культури «Металург».

Але ці три питання, з одного боку, чітко обумовлені законодавством, з іншого – є принциповими та реально визначають якість життя в місті. Зрозуміло, що мер Сергій Мороз не поступиться ні одним, ні другим фактором.

Можливий й інший варіант. Припустимо, якимось дивом, правдами і неправдами, Борису Мазуру та його «начальству» вдалось нарахувати 34 голоси за відставку міського голову. Тоді це може свідчити лише про те, що та група депутатів, яка вже уславилась сумними оборудками, прийняттям рішень на шкоду місту, приниженням практично всіх працівників бюджетних установ – вчителів, лікарів, працівників культури – вирішила свідомо дестабілізувати ситуацію в місті і практично прямо грає на руку зовнішньому ворогу.

Усі бачать, що диверсанти й терористи вважають за краще діяти в маленьких містах, на зразок Краматорська та Слов’янська, бо в обласних центрах у них мінімальний рівень підтримки та кращі можливості для протидії. До того ж поряд з Новомосковськом знаходяться 2 військові частини, які також можуть цікавити агресора.

І якщо від прямих закликів до сепаратизму депутати Новомосковської міської ради поки що утримуються, це не значить, що деякі з них не діють в цьому напрямку. Їх, зрештою, нічого не зупиняло під час голосування за звернення до тодішнього президента Януковича щодо введення надзвичайного стану. А Борис Мазур — голова фракції Партії регіонів — про це чудово пам’ятає.

Чергова сесія Новомосковської міської ради призначена на 7 травня. Тоді всі мешканці міста зможуть пересвідчитись, на чию користь грають деякі новомосковські депутати та яка від них користь Новомосковську.

Джерело: nmsk-segodnya.dp.ua

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post