Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Мережа «ВКонтакте» перейшла під контроль друзів Путіна

Мережа «ВКонтакте» перейшла під контроль друзів Путіна

22 апреля 2014 0 Comments

Засновник російської соціальної мережі «ВКонтакте» Павло Дуров більше не є генеральним директором компанії і вважає своє звільнення незаконним.

Про це Дуров написав на своїй сторінці «ВКонтакте»

«Судячи з новин, в результаті моєї публічної відмови минулого тижня, сьогодні мене звільнили з посади генерального директора «ВКонтакте». Цікаво, що у акціонерів не вистачило сміливості зробити це прямо, і про своє загадкове звільнення я дізнаюся з преси. Як повідомляється, рада директорів «ВКонтакте» сьогодні «раптово» виявила, що відкликання моєї заяви про відхід з посади генерального директора 3 квітня (яке вони до цього публічно прийняли), виявилася оформленою «не за всіма правилами», тому я автоматично звільняюся з посади. Наскільки я розумію, ця непрозора позиція є спільною для всіх акціонерів», — зазначив Дуров.

«Таким чином, сьогодні «ВКонтакте» переходить під повний контроль Ігоря Сечіна і Алішера Усманова. Напевно, в російських умовах щось подібне було неминуче, але я радий, що ми протрималися 7 з половиною років. Ми багато що встигли. І частина того, що було зроблено, вже не анулюється», — додав він.

Про звільнення Павла Дурова з посади генерального директора заснованої ним соцмережі компанія заявила в понеділок, 21 квітня.

Дуров написав заяву про звільнення ще 21 березня і оголосив про це 1 квітня, проте пізніше він назвав це першоквітневим жартом. При цьому журнал Forbes повідомляв, що Дуров надіслав членам ради директорів компанії лист, в якому відкликав заяву про звільнення. «Оскільки до мене дійшли відомості, що моя відставка зараз може створити непотрібні ризики для нашої компанії, я маю намір залишитися і працювати генеральним директором», — написав Дуров у поясненні.

Однак, як заявив виконавчий директор «ВКонтакте» Дмитро Сергєєв, свою заяву Дуров так і не відкликав , у зв’язку з чим менеджмент компанії прийняв рішення про його звільнення з 21 березня (через 30 днів після подачі заяви).

У січні стало відомо Дуров продав свою частку в соцмережі. Власником акцій засновника соцмережі став Іван Таврін — гендиректор «Мегафона» і співвласник (разом з Алішером Усмановим) телевізійного холдингу ЮТВ.

Пізніше Дуров заявив, що був змушений продати акції через те, що ФСБ чинила на співробітників соцмережі тиск після відмови розкривати інформацію про творців груп, присвячених протестам в Україні, а також блокувати антикорупційну групу Олексія Навального.

За версією того ж Forbes, Ігор Сечін є ключовою фігурою у владній вертикалі президента Росій Володимира Путіна і є його близьким другом.

Алішер Усманов — бізнесмен, зоряний час якого наступив саме за правління Путіна. Нагороджений Путиним орденом «За заслуги перед вітчизною».

Джерело: http://ipress.ua/

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post