Новомосковськ

Місто на САМАРІ

У Дніпропетровську з лікарні зник активіст із відкритою черепно-мозковою травмою

У Дніпропетровську з лікарні зник активіст із відкритою черепно-мозковою травмою

12 февраля 2014 0 Comments

У Дніпропетровську 20-річний активіст ВО «Свобода» Ярослав Синиця, побитий невідомими молодиками 26 січня й підозрюваний у «масових заворушеннях» і «тероризмі», вже не перебуває у відділенні нейрохірургії обласної клінічної лікарні імені Мечникова. Інформацію про це підтвердили в керівництві лікарні.

За даними з керівництва, пацієнта немає в лікарні від учора, однак з відділення його не виписували. Як зазначають лікарі, стан Синиці оцінювався як середнього ступеню тяжкості, на лікуванні у відділенні він мав перебувати ще щонайменше тиждень.

Водночас представник Координаційного центру правового захисту в області Оксана Томчук повідомила, що цієї неділі, під час візиту комісара Ради Європи з прав людини Нільса Мужнієкса до Дніпропетровська, постраждалих у відділенні нейрохірургії відвідувала делегація європейських правозахисників.

За словами Томчук, дніпропетровські правозахисники відтепер мають безпосередній зв’язок з представниками єврокомісара: їм повідомлятимуть про факти порушення прав людини в регіоні.

З 26 січня 20-річний студент-історик, член ВО «Свобода» Ярослав Синиця перебував у нейрохірургічному відділенні обласної лікарні з відкритою черепно-мозковою травмою, завданою під час побиття невідомими молодиками в районі облдержадміністрації.

Окрім Синиці, у справі про «підготовку теракту» проходять двоє керівників місцевої організації ВО «Свобода». В СБУ повідомили, що вони готували вибух на одному з об’єктів енергетичної сфери.

Нагадаємо, що 26 січня в результаті протистояння учасників Народного віче, міліції й тітушок біля стін Дніпропетровської ОДА постраждали 10 осіб, четверо були госпіталізовані. Згодом тітушкам, які стріляли по учасниках віче з травматичної зброї, обіцяли заплатити по 100 гривень.

Організатори місцевого Майдану назвали штурм облдержадміністрації провокацією з боку влади, закликавши жителів міста «не брати участі у провокаціях, пов`язаних з так званим штурмом ОДА та інших «постановочних спектаклях», організованих групами провокаторів, частина з яких – немісцеві жителі».

Джерело: Радіо Свобода

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post