Новомосковськ

Місто на САМАРІ

У Новомосковську відбулись громадське обговорення по сміттєзвалищу на Кулебівці (ФОТО)

У Новомосковську відбулись громадське обговорення по сміттєзвалищу на Кулебівці (ФОТО)

6 февраля 2014 0 Comments

22 січня у Новомосковську відбулись громадські слухання, оголошені мером Сергієм Морозом, для того, щоб, з одного боку, роз’яснити усім бажаючим незрозумілі моменти, а, з іншого боку, почути думку новомосковців.

Така відкритість та демократичність вибивається із загальноукраїнської політичної тенденції. Більше того, під час напруженої ситуації в країні, коли настрої радикалізуються, декому могло здаватись ризикованим зібрання великої кількості людей на одній території, ще й з конфліктного питання.

Чесно кажучи, не пам’ятаю, коли і де в Дніпропетровській області проводились громадські слухання з проблемних питань. Навіть тоді, коли їх прямо вимагали, як це було в Дніпропетровську, коли парк Глоби опинився під загрозою знищення, вони не були навіть заплановані, не те, що проведені.

Менше з тим, у коментарі нашому виданню міський голова сказав: «Мені нічого боятись, і я ніколи не ховався від людей. Я завжди готовий до діалогу та до прийняття законних рішень».

 

Слово – не полова

Громадські слухання були призначені на 15:00, але уже близько 12:00 до міської ради організовано приїхало кілька автобусів із кулебівчанами. Їх відпустили з роботи та централізовано відправили «займати місця».

Протягом майже трьох годин до початку слухань вони  знаходились у приміщенні міської ради, потім намагались прорватись до зали засідань, а коли двері відчинили, спробували максимально зайняти місця.

Були в зали і люди відверто напідпитку, і молоді хлопці спортивної зовнішності. Відверто п’яних худенький міліціонер відважно не пускав до зали.

Перед початком слухань Борис Мазур та Сергій Коцюра, які виглядали як координатори, проінспектували  залу на предмет того, хто де сидить, давали останні вказівки.

Таким чином, у залі одразу визначились острівці «підготовлених» людей.

Менше з тим, слухання розпочались спокійно. Міський голова привітав усіх присутніх, оголосив чергу денну та регламент.

Першим доповідав начальник управління ЖКГ та капітального будівництві Новомосковської міської ради Сергій Устименко, який роз’яснив, скільки абонентів і як обслуговується підприємствами, що вивозять сміття, які норми накопичення сміття в місті та тарифи на вивезення.

Також була надана вся інформація, яка стосується діяльності комунального підприємства, яке  обслуговує кулебівський полігон твердих побутових відходів.

Надзвичайно інформативним та компетентним була доповідь головного інженера ПрАТ «Інститут Дніпрокомунпроект» Олександра Мадяка. Як проектант та інженер, він володів

повною інформацією про нинішній стан кулебівського звалища, про те, як спроектоване та обслуговується звалище ТОВ «Екологія Україна».

Під час його доповіді демонструвались слайди, на яких наочно була зображена поточна ситуація, можливі варіанти її вирішення та подальші прогнози.

Ми звернулись до пана Мадяка з проханням надати презентацію для нашої газети. Незважаючи на те, що ми неодноразово писали про проблему Кулебівського звалища, вважаємо за необхідне поділитись з вами й цією інформацією.

Ми покажемо вам найбільш показові слайди, на яких видно, яка зараз ситуація з полігоном, які проектний інститут бачить шляхи вирішення цієї проблеми та які недоліки існують у різних варіантів.

Якщо коротко, то у випадку одномоментного закриття звалища та користування послугами ТОВ «Екологія Україна» місто втратить більше 32 мільйонів гривень за 10 років.

Насправді, крім усіх цих об’єктивних розрахунків та аргументів головного інженера набагато більш цікавим був інший феномен.

Більшість із присутніх, яких напевно готували зовсім до іншої ситуації, була дещо ошелешена. Мовчанка в залі та уточнюючі питання по суті про це якнайкраще свідчили.

Хоча ще більш показовим є те, що в хід не пішли яйця. Дехто з присутніх бачили, що у багатьох людей у сумках були яйця, які, як відомо, можуть бути й зброєю.  Але нею не скористались і навіть не було спроб.

Можливо, люди, яких привезли, чекали замовчування проблеми зі звалищем, або відмови мера від його закриття, або ще чогось.

Натомість вони отримали інформацію, відмінну від тієї, яка наполегливо розповсюджувалась та пропагувалась.

Ті, хто хотів розібратись у ситуації, хто готовий був слухати, сприймати, думати, отримали всі дані, щоб зробити власні висновки.

Безумовно, ті, хто прийшов поставити заготовлені питання, навіть якщо вони не несли ніякого змістового навантаження, це зробили.

Наприклад, Юрій Карачевцев спитав, чи можна говорити про якісь дії на полігоні, якщо «цей безлад не можна назвати полігоном». Безумовно, таке питання і відповідь на нього нічого не додавало до розуміння того, яким чином у Новомосковську має бути реалізоване поводження з твердими побутовими відходами.

Депутату Леоніду Матвієнку, напевно, почало здаватись, що доповідь головного інженера є занадто роз’яснювальною  і він почав щось вигукувати про регламент.

Знання ж – це сила, а декому, можливо, не хочеться, щоб люди знали забагато.

До речі, відомо, що міський голова Сергій Мороз пропонував Леоніду Матвієнку стати помічником мера та сприяти вирішенню ситуації, але той відмовився. Виникає питання, чи насправді він хоче врегулювання ситуації, чи у нього інша мета?

 

Справжній намір

Після доповідей ставили питання: різні, по суті і без суті, з розумінням і без розуміння. Але на всі були дані відповіді.

Саме тоді й активізувалися оті «острівці» підготовлених людей, чиї промови можна коротко схарактеризувати «баба яга проти». Незважаючи на те, що всі одностайно говорили про необхідність закриття звалища на Кулебівці, все одно знайшлись ті, хто був проти.

Тобто начебто за закриття, але прямо тут і зараз, без дотримання законів, без урахування збитків та найближчих витрат.

Усе це здавалось дивним та абсурдним доти, доки не почав виступати активіст Іван Білий. Саме у його промові прозвучала головна мета псевдозахисників кулебівчан.

«Якщо міська влада в особі тих людей, які знаходяться за столом, не в стані вирішити це питання, то нехай йдуть. Я хочу сказати, що питання ці вирішуються, і вирішуються не так, як говорять ці люди», — сказав Іван Білий.

«Сьогодні у нас помиляється місцева влада. Коли прийдуть нові люди, це буде зроблено протягом кількох місяців», — додав він.

Тоді Сергій Мороз нагадав, що пропонував депутатам надати свої пропозиції до Програми поводження з твердими побутовими відходами, але так і не отримав їх.

Менше з тим, нарешті стала зрозуміла головна мета тих, хто привіз автобусами людей, підстрахувався спортивними хлопцями та чоловіками напідпитку і виступає проти реального закриття звалища.

Виявилось все дуже просто: ця влада має піти, прийдуть вони і життя їх налагодиться.

Тільки не зрозуміло, чому хтось має йти, якщо Новомосковськ займає перше місце в області за соціально-економічними показниками й останніми роками тут спостерігається приріст населення, на відміну від інших міст Дніпропетровської області?

Можливо, тому що так хочеться Івану Білому? Можливо, тому що деякі депутати приймають і не можуть прийняти програму, якою дозволила б закрити звалище уже в цьому році і могла б діяти уже протягом 2-3 місяців? Тобто уже йшов би процес закриття і підготовки до закриття замість розмов.

Після того, як усі, хто бажав виступити, виступили, і на всі питання були дані відповіді, був запропонований проект резолюції для голосування, який передбачав закриття звалища у законний спосіб.

Разом з тим із залу був запропонований проект резолюції, який передбачав негайне закриття звалища. І всі ті, кого привезли на слухання і хто мав проголосувати за незаконне рішення, так і зробили.

Більшістю від зареєстрованих була ухвалена альтернативна резолюція.

Що це значить для міста? Тут є кілька результатів: позитивних і негативних.

Позитивним є те, що можна сподіватись, що у всіх думаючих людей розплющились очі і тепер вони знають, що їх просто використовували у зрежисованій виставі ті, хто хочуть захопити владу для реалізації своїх інтересів.

Добре те, що люди побачили, що їх готові слухати і чути, що на всі їх питання готові і можуть відповідати.

Погано те, що у випадку бойкотування депутатами Програми поводження з твердими побутовими відходами, місто може потонути в смітті.

Погано, що для мешканців Новомосковська можуть бути підвищені тарифи на вивезення сміття внаслідок популістських дій нереального одномоментного закриття звалища.

Шкода, що ті, кого обирали представляти інтереси людей, піклуються лише про свої власні.

Але, можливо, ми помиляємось і все-таки законність та здоровий глузд візьмуть гору, а депутати затвердять Програму та проект закриття звалища.

Тоді можна буде впевнено сказати, що громадські слухання щодо звалища були необхідною просвітницькою програмою та, насправді, допоможуть зробити життя для всіх мешканців Новомосковська кращим.

Джерело: nmsk-segodnya.dp.ua

1391070391_zvalishhe

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post