Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Націоналізм і хвороба Українців

Націоналізм і хвороба Українців

4 февраля 2014 0 Comments

Найвидатніші відкриття Віктора Федоровича стосовно націоналістичної та навіть ксенофобської суті несприйняття українцями його персони народжуються як не колаптоїдним станом, то хоча б гострим респіраторним крововиливом.

Мало в кого з політично стурбованих українців стерлася з пам’яті легендарна картина осені 2004 року: Віктор Федорович Янукович, прем’єр-міністр і кандидат у президенти України, винувато, мов побитий собака, кліпаючи очима з лікарняного ліжка, повідомляє виборцям, що «націоналізм – це хвороба». 9 років тому для таких висновків мужньому діагносту вистачило одного курячого яйця, яке, розбившись об прем’єрський піджак, вклало годованого амбала під крапельниці з «колаптоїдним станом внаслідок влучання важкого тупого предмету».

Сьогодні стан здоров’я Януковича вже геть не такий критичний – згідно з офіційними даними, Віктор Федорович пережив усього лише гостре респіраторне вірусне захворювання, а про крововилив своїй фракції, мабуть, розповідав у рамках звичайного температурного марення. Проте давній традиції верховний пацієнт зраджувати не став і, щойно вийшовши з лікарняного, побіг вітати учасників Міжнародного круглого столу «Демократичний процес і загроза радикалізму в Україні».

«Сказати «ні» екстремізму, радикалізму, розпалюванню ворожнечі в суспільстві, в основу якої покладено політичну боротьбу за владу, – цитує Януковича його прес-служба. – Якби певний період часу тому хтось про це сказав, ми не повірили б. На жаль, це у нас відбувається. Вандалізм, який ми бачимо під час захоплення державних установ, і заклики, які звучать, нагадують уроки тієї давньої історії. Нам би не хотілося, щоб, не дай Боже, це колись іще повторилося».

Ну а щоб ніхто, не дай бог, не засумнівався, що «вандалізм під час захоплення державних установ» – це не про пригоди ментів у сховищах «Українського дому», Віктор Федорович не забув уточнити:«Величезна вдячність, що ви об’єдналися в цю організацію і проводите величезну роботу, яка, я впевнений, об’єднує людей у співтовариство здорових людей, позбавлене нацизму, расизму, ксенофобії».

З чого Янукович узяв, що «круглий стіл» у стінах Верховної Ради – це «організація», в яку хтось «об’єднався», з повідомлення зрозуміти не вдається, але будемо до Віктора Федоровича поблажливими: все-таки людина щойно після хвороби, могла й сплутати посиденьки в парламенті з новоствореним «фронтом» Допи й Гепи, для якого в українського президента теж неодмінно має знайтися жмут добрих слів та конструкцій. Значно важливіше те, що Віктор Федорович ось уже вдруге, ледве оговтавшись від наслідків тяжкого захворювання, одразу починає шукати в суспільстві тих, кого ще не долікували.

Причин такої послідовної поведінки може бути безліч, але спробуємо сформулювати найвірогідніші:

1. Віктор Федорович як людина видатної сили та життєвої енергії почувається ніяково, коли широкі народні маси дізнаються про його тимчасовий безпорадний стан. По-перше, западло, а по-друге, хтозна, чи не спробує яка-небудь покоївка чи наглядач земляних зайців із Межигір’я придушити знесиленого титана уві сні подушкою. Тому пояснити недоброзичливцям, що самі вони хворі, а Віктор Федорович іще всіх переживе, перелікує й пересаджає, – абсолютно природнє бажання гартованого пеньками мачо.

2. Спецпідрозділ елітних лікарів у чині не нижче полковника ФСБ, які обслуговують душу й тіло Віктора Федоровича, підходить до лікування українського президента ґрунтовно й масштабно, щоразу промиваючи йому не лише шлунок, але й мозок. Після проведення необхідних процедур орган мислення оновленого Януковича сяє на сонці чистотою, мов окуляри Чечетова, і здатен генерувати лише дискурси з базового зовнішньополітичного набору Лубянки.

 

3. Тривожні думки про націоналізм, нацизм, расизм і ксенофобію Віктору Федоровичу навіює тісне спілкування з вітчизняною системою охорони здоров’я. Можливо, Януковичу просто не пощастило поскаржитися лікарям, що «від цієї бійні на Грушевського аж крововилив стався», – і зграйка екстремістів у штатському миттєво змусила необачного пацієнта два дні повзти до теплої «Хонки» по снігу з лісу під Борисполем.

4. Віктор Федорович просто дуже емоційно сприймає сам процес лікування. І слово «фашисти» – перше, що спадає Януковичу на думку, коли лікарі за допомогою клізми роблять із ним те, що сам Віктор Федорович чотири роки звик робити з державою.

5. Віктор Федорович достеменно знає про існування в медичній сфері таємної нацистської змови, яку не вдалося придушити навіть радикальними тендерами Раїси Богатирьової. Пам’ятаючи, як гітлери в білих халатах закатували Сталіна, жоден із членів Партії регіонів ніколи не повірить, що в розгромленому «Беркутом» медпункті на Грушевського справді лікували потерпілих, а в жилетках із червоними хрестами не було жодного члена терористичного угрупування. Якщо ж згадати, що страшний нацист Тягнибок за освітою медик, а підступну Юлію Тимошенко Віктор Федорович свого часу впіймав саме на закупівлі мобільної бронетехніки для лікарень, то картина пігулкового путчу постає перед нами в усій своїй білосніжній красі.

Хоча цілком може бути, що насправді зв’язок між медициною та прозріннями Віктора Федоровича геть не такий очевидний. Просто в дні, коли в боротьбі за власну свободу проти фюрера та його гестапо пліч-о-пліч жертвують власними життями українці, вірмени й білоруси, називати загиблих «нацистами» чи «ксенофобами» може лише людина, в якої все непросте лікування ще попереду.

Юрко КОСМИНА, для «ОРД»

Джерело: http://ord-ua.com/

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post