Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Держдеп США критикує Раду: вона розхитує демократію

Держдеп США критикує Раду: вона розхитує демократію

17 января 2014 0 Comments

США висловлюють глибоку стурбованість у зв’язку з тим, що Верховна Рада прийняла низку законів «зі спірними нормами без дотримання належних процедур». Про це йдеться у повідомленні прес-секретаря Державного департаменту Джен Псакі.

На думку Держдепу, деякі з норм будуть обмежувати права мирно протестуючих і свободу слова, незалежні ЗМІ та функціонування неурядових організацій.

«Якщо Україна дійсно прагне до європейського майбутнього, вона повинна захищати і просувати загальнолюдські демократичні принципи і цінності, які лежать в основі всієї Європи, а не систематично їх розхитувати», — наголошується у повідомленні.

США закликають владу України забезпечити в своєму законодавстві відображення демократичних зобов’язань перед Організацією з безпеки і співробітництва в Європі і сподівання свого народу на здійснення основоположних свобод слова і зібрань.

«Дії Ради породжують серйозні сумніви щодо відданості України демократичним нормам. Справжня демократія не може функціонувати без діалогу, компромісу, права на мирний прояв інакомислення, і законодавчу владу, яка користується довірою народу», — резюмує Псакі.

Нагадаємо, більшість у Верховній Раді України у складі ПР, КПУ і частини позафракційних депутатів 16 січня ухвалила низку законів, якими:

ввела відповідальність за збір конфіденційної інформації про правоохоронців і суддів;

посилила відповідальність за порушення під час проведення мітингів і встановила можливість позбавлення волі до 10 років за організацію масових безладів; доповнила Кримінальний кодекс України статтею провідповідальність за блокування будівель чи споруд, які забезпечують діяльність органів державної влади, з можливістю позбавлення волі до 5 років;

доповнила Кримінальний кодекс України відповідальністю за екстремізм з можливістю позбавлення волі на строк до трьох років;

ввела покарання у вигляді штрафів і виправних робіт за наклеп у засобах масової інформації та в Інтернеті;

встановила штраф за здійснення особою, яка керує транспортним засобом, руху в колонах у складі більш як 5 транспортних засобів без узгодження умов і порядку руху з відповідним підрозділом Міністерства внутрішніх справ України, який забезпечує безпеку дорожнього руху, що спричинило створення перешкод для дорожнього руху тощо.

Зазначимо, опозиційні депутати з 14 січня блокують роботу ВР. Проте сьогодні, незважаючи на блокування, народні депутати з провладних фракцій підняттям рук без обговорення ухвалили низку законів.

Лідери парламентської опозиції вважають голосування у Верховній Раді в четвер, 16 січня, нелегітимним і розцінюють це як повалення конституційного ладу України та захоплення влади в країні.

Також опозиція внесла до Верховної Ради проекти постанов про скасування ухвалених 16 січня, законопроектів як таких, що порушують Конституцію та Регламент парламенту.

Джерело : newsru.ua

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post