Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Зранку греко-католикам заборонили, а ввечері — дозволили молитися там, де хочуть?

Зранку греко-католикам заборонили, а ввечері — дозволили молитися там, де хочуть?

13 января 2014 1 Comment

Українська Греко-католицька Церква може втратити легітимний статус, якщо її священики продовжуватимуть проводити богослужіння на Майдані незалежності.  Лист від міністерства культури з фактично таким змістом у понеділок оприлюднив предстоятель УГКЦ Святослав.

Філарет: ми листа від Мінкульту не отримували, УГКЦ не ліквідують 

У листі, датованим 3-го січня,  Міністерство культури в особі заступника Тимофія Кохана звернулося до УГКЦ із звинуваченням в тому, що священики церкви ігнорують чинне законодавства.

Посилаючись на закон «Про свободу совісті та релігійні організації»,  Мінкульт пояснює, що проводити публічні богослужіння можна лише в культових спорудах, або одержуючи  окремі дозволи від міської влади. У разі подальшого ігнорування законодавства, Мінкульт готовий порушувати в суді питання про припинення діяльності Церкви.

Ми думали, що час, коли переслідували церкву, вже давно минув.
предстоятель УГКЦ Святослав

В офіційній відповіді УГКЦ висловив стурбованість цим листом та заявив, що, хоча церква не є учасником політичних процесів, присутність «духовного отця там, де перебувають його вірні є частиною пасторської опіки».

Відмовлятися від  публічних богослужінь греко-католики не збираються, спираючись на принцип свободи віросповідання, «для якого окремий дозвіл держави не потрібний».

УГКЦ висловив сподівання, що «органам державної влади, зокрема тим, завданням яких є служити народові в забезпеченні його права на релігійну свободу в Україні, вистачить мудрості, що б не почати переслідувати Церкву та не переносити сучасну суспільно-політичну кризу ще й на релігійне середовище».

Українські греко-католики відзначають 50-річчя єпархії Святого Миколая

«Ми думали, що час, коли переслідували церкву, вже давно минув», — сказав під час прес-конференції предстоятель УГКЦ Святослав. Також він  пояснив, що через суди позбавити УГКЦ легітимного статусу буде важко, оскільки зареєстрована в Україні не сама церква, а окремі парафії.

Як з’ясувало Радіо свободи, до УПЦ (Київський патріархат), подібного листа не надходило. Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет пояснив, що «молитись ніхто не може заборонити. В будь-якому місці. Але в політичну діяльність ми не маємо права втручатись. Нашому духовенству є пряма вказівка, що в  політичні акції втручатись – це не наша справа».

Всього, за інформацією опозиції, в богослужіннях на Майдані брали участь представники дев’яти конфесій. Чому ж виділили саме УГКЦ?

Тактичною помилкою влади назвав цей крок влади політолог, професор університету Флориди Пол Дан`єрі.

Дивно, що вони чинять тиск на Католицьку церкву, тому що Католицька церква – це організація, яка навряд чи на це піддасться і має способи відповісти.
політолог Пол Дан`єрі

«На мою думку, це тактична помилка. Не варто переслідувати Католицьку церкву хоча б через те, що вона має зв’язки по всьому світу та є величезним моральним авторитетом».

«Я підозрюю, що такі самі кроки будуть робитися проти університетів з метою контролю як над студентами, так і викладачами. Буде чинитися тиск на видання та інші медіа, на бізнес – все те, що ми вже бачили в минулому».

«Але трохи дивно, що вони чинять тиск на Католицьку церкву, тому що Католицька церква – це організація, яка навряд чи на це піддасться і має способи відповісти».

А роблять вони це, на його думку, з … простої звички.

Папа Римський став офіційним

«Вони звикли отримувати те, що хочуть. І коли цього не стається, їх перший природній інстинкт – когось наказати. Коли їм не подобається, як хтось поводиться, їх перший інстинкт — примус, погрози та покарання. Так що тут взагалі не йдеться про виважену тактику, підхід такий  — ми завжди так робимо! Ми погрожуємо, чинимо тиск, і у більшості випадків це спрацьовує», — вважає політолог.

Розвиток наступних подій підтвердив правдивість оцінки ситуації американським політологом. Спочатку дії Мінкульту розкритикувала колишній прес-секретар президента Януковича Ганна Герман. Тиском та непрофесійністю назвала вона звернення Мінкульту до УГКЦ, пише УНН. «Людина має право розмовляти з Богом в будь-якому місці, коли цього прагне її душа», — сказала депутат від Партії регіонів.

Люди повинні мати право молитися там, де вони хочуть.
президент Віктор Янукович

А наприкінці дня в тому ж дусі висловився і президент України. За повідомленням його прес-служби, Янукович вважає за необхідне вдосконалити законодавство в релігійній сфері.

«Люди повинні мати право молитися там, де вони хочуть», — вважає Янукович. На його думку, законодавство повинно забезпечити таку можливість для всіх мирян, незалежно від їхнього віросповідання.

«Треба пом’якшити законодавство і забезпечити віруючим можливість молитись там, де вони забажають», — цитує слова президента прес-служба.  У тої же час в прес-релізі нагадується, що чинне законодавство вимагає наявність офіційного дозволу, якщо богослужіння відбувається не у спеціально призначеному для цього місці.

Джерело: http://ukrainian.voanews.com/

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

 • капітан УПА Опришок

  Христос народився ! Кращі побажання ВАМ дорогі брати і сестри ХРИСТИЯНИ ! МАКСИМАЛЬНИЙ ПЕРЕПОСТ!!! 16 січня 2014 ВЕРХОВНА ЗРада УРКАЇНИ прийняла СуперКГБандитські рішення ХАМоХУНТИ ПУТІНА проти ПАТРІОТІВ УПА й народного опору в УКРАІНІ ! ВІДТЕПЕР МИ ЖИВЕМО В БАНДИТСЬКІЙ ДЕРЖАВІ, ДЕ НЕМА Й МОВИ ПРО ЯКІСЬ ПРАВА ТА СВОБОДИ. Знайомтеся з новаціями, прийняття яких банда сфальшувала сьогодні під куполом (в усіх читаннях одразу підняттям рук і називанням «зі стелі» цифри голосів):
  1. За рух у колонах більше 5 авто — вилучення прав і автомобіля на 2 роки.
  2. За діяльність інформагентства без держ.реєстрації — конфіскація техніки і продукції + великий штраф.
  3. Порушення порядку мирних зібрань — до 10 діб.
  4. Участь у мирних зібраннях у касці, форменому одязі, з вогнем — до 10 діб.
  5. Встановлення наметів, сцени чи навіть звуку(!) без дозволу(!) міліції(!) — до 15 діб.
  6. Неповага до суду — 15 діб
  7. Невиконання вимог про обмеження доступу до інтернету — штраф 6800 грн.
  8. Невиконання «законних вимог» СБУшників — штраф понад 2 тис. грн.
  9. Протокол про адмін. правопорушення можна вже не вручати особі, яку вважають порушником (достатньо т.зв. «свідків»).
  10. Підтвердження вручення повістки особі тепер не лише її підпис, а «будь-які інші дані» (!)
  11. Блокування доступу до житла (цілком нова кримінальна норма) — 6 РОКІВ.
  12. Наклеп (Повернуто до Кримінального Кодексу!!!!) — 2 РОКИ.
  13. Поширення екстремістських матеріалів (!!!!) — 3 РОКИ.
  14. «групове порушення громадського порядку» — 2 РОКИ
  15. МАСОВІ ЗАВОРУШЕННЯ — 10 і навіть 15 РОКІВ (!) — будь-якого учасника Майдану можна садити за цією статтею, не кажучи вже про інші статті (!).
  16. Збирання інформації про беркутівців, суддів та інших подібних персонажів — 3 РОКИ.
  17. Погроза міліціонеру чи подібним персонажам — 7 РОКІВ.
  18. збирання інформації про суддю — 2 РОКИ
  19. НДО, які отримують кошти з-за кордону — тепер «іноземні агенти», мають платити податок на «прибуток» і офіційно називатися «іноземними агентами».
  20. НДО не можуть здійснювати «екстремістську діяльність».
  21. Церкви не можуть здійснювати «екстремістську діяльність»
  22. Держава може прийняти рішення про ЗАБОРОНУ ДОСТУПУ ДО ІНТЕРНЕТУ
  23. Громадське об’єднання вважається таким, що бере участь у політичній діяльності, якщо воно прагне впливати на рішення органів влади (тоді на таку діяльність і її фінансування треба просити завчасного дозволу держави).
  24. Людину можуть засудити (у т.ч. до багатьох років тюрми) ЗАОЧНО, тобто у її відсутність на суді.
  25. До відповідальність за порушення правил дорожнього руху тепер можна замість водія притягнути власники авто, якщо порушення зафіксовано автоматичним засобом.
  26. Народного депутата можуть позбавити недоторканності і дати згоду на його арешт без розгляду профільним комітетом — одразу на пленарному засіданні ВР.
  27. «Беркут» та посадовці, які вчинили злочини проти активістів майдану, звільняються від покарання.

  Цей перелік не повний, але й цього достатньо, щоб зрозуміти — В УКРАЇНІ ВСТАНОВЛЕНО ДИКТАТУРУ. ЦЕ — РЕАЛЬНЕ ПОВАЛЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ. Лише масовий опір і усунення узурпаторів може відновити дію Конституції і норм права і захистити український народ від масових репресій.
  Це — не перебільшення.
  Максимальний ПЕРЕПОСТ, будь ласка. )))МИ ПЕРЕМОЖЕМ ! Бог й Божі люди УПА поможуть ! Щасливо ! РАЗОМ МИ СИЛА ! Слава Украіні http://www.youtube.com/watch?v=ENX9HRPfz-4