Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Це принизливо, коли суверенність України залежить від ціни на газ і невеликого траншу МВФ

Це принизливо, коли суверенність України залежить від ціни на газ і невеликого траншу МВФ

16 декабря 2013 0 Comments

Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський висловив своє занепокоєння у зв’язку з можливими переговорами Києва і Москви щодо зниження ціни на російський газ.

Таку думку дипломат висловив у понеділок, 16 грудня, на брифінгу у Києві.

«Якщо ви розраховуєте на допомогу з зовнішніх джерел постачань, то це впливає на вашу безпеку, оскільки завжди вам ставлять якісь умови. Саме тому я дещо занепокоєний цими переговорами про можливе зниження ціни на газ«, — наголосив Томбінський.

Він додав, що ніколи ціна на російський газ для України не визначатиметься економічними умовами.

«Це ціна, яка продиктована певними політичними рішеннями. Я ніколи не бачив формули розрахунку, яка обґрунтовує ту чи іншу ціну. Яка формула, яке економічне обґрунтування, ніхто не знає. Все це лише відбиття політичних рішень. Це волюнтаризм», — сказав посол.

За його словами, «це принизливо, коли суверенність України залежить від ціни на газ і від невеликої суми підтримки від Міжнародного валютного фонду«.

Як заявив дипломат, ЄС як партнер України має зробити все, щобдопомогти українській економіці бути більш стійкою до майбутніх криз.

«Питання, яке ми маємо поставити — як ЄС, як партнер, може допомогти Україні? В минулі десятиріччя ми не знайшли ефективного способупосилення суверенітету та економіки України. В економічних термінах Україна є однією з країн, що програла Європі. А якщо порівняти ВВП з 2010-го до 2012 року, ми можемо побачити, скільки часу і можливостей були змарновані», — наголосив він.

Посол ЄС бере участь у засіданні стратегічного дискусійного клубу, який організував Інститут світової політики за підтримки посольства Норвегії і Центру інформації й документації НАТО в Україні.

Джерело: http://ipress.ua

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post