Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Палац культури «Металург» можна купити дешевше за гараж

Палац культури «Металург» можна купити дешевше за гараж

9 декабря 2013 0 Comments

Тема передачі Палацу культури «Металург» продовжує нас хвилювати, тим більше, що відкриваються усе нові й нові факти.

Ми неодноразово наводили аргументи різного ґатунку на користь передачі палацу культури «Металург» до комунальної власності Новомосковська.

Економічні – бо місто без палацу втратить можливість для роботи майже усіх творчих колективів.

Соціальні – бо мешканці Новомосковська мають право на розвиток, дозвілля та реалізацію творчих здібностей.

Юридичні – бо за законом палац належить державі, і є рішення виконкому Дніпропетровської обласної ради про передачу палацу і Новомосковської міської ради про його прийняття у власність територіальної громади.

Гуманістичні – бо авторитетні мешканці міста, лідери громадської думки однозначно висловили свою підтримку тому, що палац має належати місту, кожному мешканцю, а не бути викуплений приватною комерційною структурою.

Міський голова Сергій Мороз на одній із сесій Новомосковської міської ради сказав, що буде виносити питання про передачу палацу місту на кожному сесійному засіданні. «Мені відступати нікуди, за мною — громада», — пояснив тоді він.

І 27 листопада це питання знову розглядатиметься.

Зрозуміло, що поки депутати тягнуть з прийняттям відповідального рішення та мечуться між таборами прихильників і противників передачі палацу, Новомосковська міська рада захищає інтереси людей і їх право на розвиток у судах.

Як нам стало відомо, крім офіційних судових позовів, небайдужі мешканці міста та громадські організації теж звернулись до суду, щоб відстояти власність міста.

Власне, у ході судових справ і відкрились деякі факти, які можуть бути корисними нашим читачам для повного та об’єктивного розуміння ситуації.

 

Один у полі

Ми уже писали про Віктора Пробачая як людину, якій вдалось змінити систему.

Цього разу він вирішив знову не сидіти, склавши руки та чекаючи, коли депутати нарешті будуть приймати рішення, не оцінюючи рівень власного комфорту та наповненість кишень, а враховуючи довготермінові інтереси міста. Хоча б з таких важливих та стратегічних питань, як Палац культури «Металург».

Віктор Пробачай звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Новомосковської міської ради, міського голови Сергія Мороза, регіонального відділення Фонду держмайна України у Дніпропетровській області із залученням третьої особи ПАТ «Інтерпайп НТЗ».

Він просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо виконання вище вказаних рішень виконкому Дніпропетровської обласної ради та Новомосковської міської ради.

Адже за цими рішеннями, палац мав бути у комунальній власності ще у 1999 році.

Віктор Пробачай дав нам можливість ознайомитись із матеріалами судового розгляду справи та прокоментував їх.

Ми не будемо обтяжувати читачів детальною інформацією, виділимо лише головні аспекти, як стали відомі в ході судового розгляду.

По-перше, регіональне відділення ФДМ та представник ПАТ «Інтерпайп НТЗ» повідомили суд, що рішення про приватизацію палацу культури на день розгляду справи не прийнято.

«Це дуже важлива інформація. Адже відомо, що ще навесні ПАТ «Інтерпайп» звернувся до Фонду держмайна із заявою про приватизацію. Причому зробили це дуже тихо, не надто оголошуючи по всіх усюдах. Справа в тому, що у 2013 році закінчується так звана «мала приватизація», до якої належить і Палац культури «Металург». Безумовно, їм треба встигнути прибрати палац до приватних рук, бо час спливає. А у нас ще є шанс зберегти палац для мешканців міста», — пояснив він.

Поки що суд не задовольнив клопотання Пробачая про заборону початку процедури приватизації, пояснюючи це тим, що у випадку приватизації особисті права Віктора Пробачая не будуть порушені.

«Я вражений. Як це мої права не порушені? У мене, як у інших мешканців міста, немає доступу до Палацу культури «Металург». Я – громадянин України, мешканець Новомосковська, палац знаходиться у державній власності, а користуватись ним можуть тільки «свої» — певне коло визначених заводом осіб», — говорить він.

«Так, там є гуртки, але ці люди були поставлені в умови виживання. Усі, хто раніше працював керівником гуртка в палаці, зараз змушені бути приватними підприємцями та платити оренду плату. Тобто фактично у палаці здійснюється комерційна діяльність, що говорить про нецільове використання цього приміщення», — продовжував Пробачай.

«Якщо вже держава дозволила заводу взяти на баланс це приміщення, то вони мали надавати можливість займатись гурткам безкоштовно, не брати гроші з ліцею «Самара» за оренду спортивної зали. Чомусь мені здається, що ці кошти, які сплачувались і сплачуються за оренду, не були офіційно зафіксовані, з них не були сплачені податки. Так як же можна говорити про те, що мої права не порушені?», — питає громадський активіст.

Зрозуміло, що бюджетні надходження, безкоштовні гуртки, творчий розвиток мешканців міста є не лише абстракціями, а прямо впливають на життя кожного з нас. З місцевого бюджету має оплачуватись вуличне освітлення, здійснюватись ремонт місцевих доріг, з цілком конкретних кишень батьків йде оплата гуртків за ціною майже, як у Дніпропетровську, хоча могла би бути значно меншою тощо. Перелік можна продовжувати ще довго, але кожен може спитати себе сам, коли не просто нарікав на щось у місті чи країні, зробив щось для того, щоб було інакше.

Пробачай зробив і робить. Його інтереси, він вважає, будуть порушені, якщо палац приватизує комерційна структура. Бо у нього є інтерес до життя міста.

 

Ті, хто звикли не здаватись

Міська рада ветеранів Афганістану воїнів-інтернаціоналістів  м. Новомосковська теж належить до когорти тих людей, яким не все одно. І це вони уже довели своїм життям і продовжують доводити. Будучи справжніми патріотами Новомосковська та тими, хто не звик відступати, вони теж звертаються до суду. Але крім цього, у ветеранів-афганців виникла ідея, яка вразила нас своєю винахідливістю та шляхетністю.

У матеріалах однієї із судових справ була вказана залишкова балансова вартість Палацу культури «Металург» 8270 грн. Вісім тисяч двісті сімдесят гривень – ми вказали цифру прописом, щоб ви раптом не шукали зайвих нулів і це не здалось друкарською помилкою.

«Дізнавшись, що Палац культури «Металург» може бути викуплений за такі гроші, ми порадились з членами нашої організації і вирішили, що можемо собі дозволити взяти участь у приватизації, щоб потім передати безкоштовно палац місту, якому він однозначно має належати», — прокоментував нам рішення афганців Віталій Криша.

«Ми будемо випробовувати усі варіанти, щоб зберегти палац для міста», — пояснив він шляхетність свого рішення.

Такий підхід є цілком зрозумілим, хоч і не очевидним для багатьох. Якщо Палац культури «Металург» можна купити за ціною, дешевшою від гаража на околицях міста, то чому б не зробити цього?

Більше того, таку заявку до регіонального відділення Фонду держмайна може подати кожен, головне, щоб мета була така ж шляхетна – передача палацу місту.

Раніше ми зазначали, що рішення про приватизацію палацу начебто було прийнято шляхом викупу – тобто без аукціону, за визначеною ціною. Але це рішення, його номер і дату ніхто не бачив. То, може, і немає ніякого рішення? Може, публічне акціонерне товариство просто купить головну сцену міста за ціною гаража, а ми дізнаємось уже про наслідки?

 

Чи до палацу корпорації «Інтерпайп»?

Останнім часом у діловій пресі активно обговорює зниження кредитного рейтингу «Інтерпайп».

Трубно-колісна компанія «Інтерпайп», яка контролюється Віктором Пінчуком, допустила дефолт за своїми зобов’язаннями на суму $ 106 млн. Про це повідомило рейтингове агентство Fitch, яке оголосило про зниження рейтингу компанії з рівня C до RD (обмежений дефолт).

Нагадувалось, що у своїй недавній кредитної історії «Інтерпайп» вже пройшов через дві реструктуризації. Восени 2010 року вони домовилися з власниками своїх євробондів на $ 200 млн про відстрочку виплати запозичення по них до 2017 року. А в грудні 2011 року компанія домовилася з комітетом кредиторів про новий графік виплат по боргу в $ 877 млн — певними частинами до все того ж 2017-го. Причому в рамках тієї реструктуризації банки видали компанії додатково $ 136 млн — для завершення інвестпроекту з будівництвом електросталеплавильного комплексу в Дніпропетровську.

І ось саме з цієї реструктуризації від грудня 2011-го компанія не змогла, якщо вірити Fitch, вчасно виплатити зазначені вище $ 106 млн. Аналітики інвесткомпаній зі свого боку, як і в агентстві Fitch, не схильні говорити про швидке досягнення домовленості компанії Пінчука з її кредиторами.

Чи можна у такій ситуації припустити, що корпорації «Інтерпайп» насправді потрібен Палац культури «Металург» і вона готова зберігати його цільове призначення? Чи не виглядає більш логічним припущення, що всі збурення пов’язані винятково з місцевими бізнес-інтересами певних осіб, які зможуть отримати палац для здійснення своєї комерційної діяльності після його приватизації?

Джерело: nmsk-segodnya.dp.ua

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post