Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Делегація з України не з’явилась на підписання угоди про реверс газу зі Словаччиною

Делегація з України не з’явилась на підписання угоди про реверс газу зі Словаччиною

6 декабря 2013 0 Comments

Українські чиновники в середу не з’явилися на підписання угоди, яка могла б відкрити маршрут транспортування природного газу в Україну через Словаччину. Про це пише The Wall Street Journal, посилаючись на кілька поінформованих джерел.

«Це викликає побоювання, що Київ відходить від угоди, в переговорах щодо якої ЄС брав участь протягом кількох місяців» , — зазначає автор статті Лоранс Норман.

За повідомленнями трьох джерел, підписання меморандуму про взаєморозуміння між словацькою газотранспортною компанією Eustream і «Укртрансгазом», транспортним підрозділом «Нафтогазу», мало відбутися в середу у Братиславі.

«Українські партнери просто не з’явилися», — сказав високопоставлений представник словацької сторони. За його словами, українська компанія пізніше прислала електронною поштою нову версію тексту меморандуму, хоча угода вже була готова до підписання, йдеться у матеріалі.

Представниця енергетичного комісара ЄС Гюнтера Еттінгера Марлен Хольцнер сказала, що станом на середу, на думку ЄС, відкритими залишалися лише питання про те, коли і де документ буде підписаний.

Інший високопоставлений представник ЄС підтвердив, що українські чиновники не з’явилися на підписання, але зазначив, що, за його розумінням, це пов’язано з внутрішньою політичною кризою в Україні. Він висловив сподівання, що українська компанія все ще має намір підписати угоду.

Як відомо, Україна вела тривалі переговори зі Словаччиною про реверсне постачання газу. Наприкінці листопада міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Київ розраховує найближчим часом підписати угоду по реверс газу через територію Словаччини.

Раніше Ставицький заявив, що проблеми з початком поставок газу з Європи в Україну через Словаччину лежать у політичній площині.

Головний виконавчий директор RWE Supply & Trading GmbH Стефан Юдіш раніше заявив, що почати постачання газу через територію Словаччини німецькою RWE поки не вдається не через відсутність технічних можливостей, а через російський Газпром, який фактично блокує постачання, відмовляючись узгодити заявку на транспортування газу в Україну.

Газпром заявляв, що Словаччина має забезпечувати транзит російського газу згідно із контрактом, у якому не передбачено реекспорту.

Джерело: Inopressa

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post