Новомосковськ

Місто на САМАРІ

В Україні набирає обертів новий вид незаконного відбирання будинків і квартир

В Україні набирає обертів новий вид незаконного відбирання будинків і квартир

14 февраля 2016 0 Comments

У зоні ризику — малозабезпечені жителі, бюджетники, а судді і недобросовісні експерти виступають співучасниками злочинців.

Про це KV заявив правозахисник Едуард Багіров на прес-конференції в Національній спілці журналістів України, в якій брали участь люди, постраждалі від дій шахраїв.

За його словами, в зоні ризику опинилися тисячі українців, які навіть не підозрюють про те, що можливо вже стали мішенню зловмисників.

«Схема влаштована так. Шахраї купують частину будинку або кімнату в комуналці. Влаштовують там пожежа або повінь. Звинувачують у цьому сусідів, і через своїх експертів оцінюють «збиток». Потім подають в суд на сусідів, як на «винуватців пожежі», з вимогою відшкодування збитків. Підкуплений суддя задовольняє позов в повній мірі. Довести свою невинність, тим більше виплатити величезні суми, люди не в змозі, в результаті весь будинок або квартира відходять рейдеру в рахунок сплати «боргу». В кінцевому підсумку люди залишаються на вулиці, практично без шансів добитися справедливості. Шахраїв навіть неможливо притягти до відповідальності, адже вони прикриваються рішенням суду », — розповівKV правозахисник.

В аналогічну ситуацію потрапила сім’я вчительки Тетяни Жиган, що повідала журналістам свою сумну історію захоплення їх рідної домівки в с. Білгородка, Києво-Святошинського району.

«Моїй родині належало 2/3 будинку і ділянку в 10 соток. Одну третину нашого будинку купив хтось Веслярів Володимир Миколайович. Відразу пропонував нам віддати весь будинок і з’їхати в інший. Ми відмовилися — почалися погрози. Одного разу під час нашої відсутності в його частині будинку сталася пожежа, але Веслярів звинуватив в цьому нас, попередньо знищив сліди пожежі, і подав матеріальний позов до суду. Незважаючи на свідчення свідків, експерти сфальсифікували причини пожежі, а суддя Києво-Святошинського суду Дмитро Уастов проігнорував всі норми і присудив 1млн. 300 тисяч грн. виплат! Потім ще і за своєю ініціативою наклав арешт на мою однокімнатну квартиру в забезпечення позову! », — Поскаржилася журналістам Тетяна Жиган.

«Суддя відмовився розглядати наші доводи, грубо порушував процедури і прийняв абсурдні рішення, а експерти явно діяли за вказівкою Гребцова, — підтверджує юрист, представник родини Жиган Людмила Король. — У результаті незаконних дій, майно Жиган було оцінено в 47 тисяч гривень (!) І таємно продано з молотка підставній особі. Тепер всім розпоряджається загарбник ».

«Дана ситуація показує, що прості люди в нашій країні абсолютно не захищені від таких нахабних рейдерських схем за участю продажних суддів, експертів та нотаріусів, — заявив Едуард Багіров. — Я закликаю всіх громадян бути дуже пильними, не продавати частину своєї нерухомості, а, по можливості, застрахуватися від пожеж і потопів. Ми вже звернулися в усі відповідні інстанції з вимогою звернути особливу увагу на цей випадок. Адже дана схема набирає «популярність» по всій країні ».

«Наші звернення почули і в Києво-Святошинському РВВС відкрили справу на Гребцова за статтею шахрайство. 17 лютого в обласному апеляційному суді буде розглядатися вже повторна апеляція у справі Жиган. Це буде тест для судової системи, наскільки вона взагалі в змозі захистити просту людину, у якого немає грошей на хабарі. Ми будемо уважно стежити за процесом і зробимо все можливе, щоб справедливість восторжествувала, а винні були покарані », — резюмував правозахисник.

За матеріалами: KV

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post