Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Журналісти та громадськість Дніпропетровщини запрошують держпосадовців та правоохоронців до прокуратури

Журналісти та громадськість Дніпропетровщини запрошують держпосадовців та правоохоронців до прокуратури

25 января 2016 0 Comments

26 січня під стінами обласної прокуратури (м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 38) активісти проведуть мирну акцію «Ніщо не забуте! Ніхто не покараний!», щоб нагадати про штурм ОДА та криваві події, які відбулися під держбудівлею два роки тому.

Десятки постраждалих, яким перепало від титушок. Десятки липових рішень судів, за якими в СІЗО кидали всіх, кого міліціянти затримали під час та після штурму. У результаті ніхто не поніс покарання. За два роки, на думку активістів та представників ЗМІ, які фіксували все, що відбувалося в цей день, винних у організації титушок, які працювали у зв’язці з десятками міліціонерів, правоохоронні органи так і не притягнули до відповідальності.
У прокуратурі області кажуть, що мають недостатньо доказів. Звинувачують в цьому свідків подій та журналістів, мовляв, вони не допомагають слідству. Заступник обласного прокурора Олег Ханін пропонує всім, хто має будь-яку інформацію та фото- і відеодокази приходити до них на прийоми та писати заяви.
«Свою бездіяльність вони виправдовують «не активністю» потерпілих. Вони з глузду з`їхали? Відеоматеріали, наявні посадовці та потерпілі — це матеріал, з якого навіть студент юридичного факультету, зможе зібрати кримінальне провадження. Прямі вказівки на розміщення тітушні могли надати лише перші посадові особи ОДА, щодо ментів — керівництво МВС. Щодо кримінальних проваджень щодо Майданівців, всім відомо, що пряме керування йшло від пані Марчук на Бикова, а той на прокурорів по кримінальному провадженню. При цьому, все ж таки основні фігуранти — це посадовці ОДА та керівники обласної та міської прокуратури, вказівки яких беззаперечно виконували і виконують зараз судді. Простий алгорітм. Чого шукати чорну кішку?» — так цю заяву прокоментував адвокат Віталій Погосян, який займався справами постраждалих під час штурму городян.

Зараз, на тлі війні на Донбасі, про події дворічної давнини згадують не часто. Тож щоб нагадати владі та правоохоронцям, що «Ніщо не забуте! Ніхто не покараний!», активісти та журналісти навідаються до прокуратури.
На акцію вони запрошують людей, які тоді займали керівні посади в Дніпропетровську та області. Зокрема, почути думку про події «кривавої неділі» буде цікаво від тодішніх губернатора і голови обласної ради Дмитра Колєснікова та Євгена Удода, їхніх заступників – Ростислава Ботвінова та Віктора Науменка, та головного «покровителя» беззаконня, яке панувало в області, — Олександра Вілкула; тих, хто тоді керував міліцією – Хуторний, Колокол, Сідлецький та інших. Їх інформують: 26 січня, прокуратура Дніпропетровської області. Почути їхню точку зору готові о 13.00.

Юліанна Віталіївна Парасюк

 

Фото Юліанны Віталіївна Парасюк.
Фото Юліанны Віталіївна Парасюк.
Фото Юліанны Віталіївна Парасюк.
Фото Юліанны Віталіївна Парасюк.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post