Новомосковськ

Місто на САМАРІ

ТРОХИ ПРО ПЕТИЦІЇ

ТРОХИ ПРО ПЕТИЦІЇ

20 января 2016 0 Comments

Сьогодні Президент і Верховна Рада України стали ближче до народу. Народу дали можливість звернутися до них через електронну петицію, яка набере понад 25 000 підписів!!!
Вирішив я трохи ознайомиться з тим, що люди підписують, і був практично шокований.
Ми з великим задоволенням підписуємо петиції, про зменшення заробітних плат чиновників до прожиткового мінімуму, про зменшення кількості депутатів, про те, що б суддів по деревах розвісити і так далі, але найголовніше упускаємо.
Схоже, що засоби масової інформації таки роблять свою справу.
Хочу звернути вашу увагу ось цю петицію, яка на момент написання цієї статті набрала всього 137 підписів :
https://itd.rada.gov.ua/petitions/Petition/Index/944
Це петиція, що заперечує проти «адвокатської монополії».
«Яке відношення вона має до нас», — скажете ви?
Найпряміше. Поясню чому.
На сьогодні надавати вам юридичні послуги має право будь-який юрист, що зареєстрував свою підприємницьку діяльність відповідно до чинного законодавства України (окрім кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення). Ця обставина формує досить велику конкуренцію на ринку, що дозволяє тримати якість юридичних послуг і їх вартість на осудному рівні. АЛЕ! Відповідно до змін в Конституцію України, запропонованими нашим Президентом, і вже прийнятими нашою Верховною Радою, з 2019 року представляти інтереси фізичних і юридичних осіб в судах зможуть тільки адвокати.
На перший погляд нічого страшного в цьому немає, але якщо вдуматися.
По-перше, отримавши таку «адвокатську монополію», адвокати без зусиль витіснять з ринку юристів, що не мають відповідного свідоцтва. Пропаде конкуренція. Ціни можна буде встановлювати, що називається «із стелі», і на такому рівні, який тільки може дозволити жадність.

По-друге. Ми усі живемо в одній державі і все прекрасно знаємо, що де з’являється монополія, там з’являється корупція. Не беруся стверджувати (що б не звинуватили в марнослів’ї), але не виключено, що адвокатське свідоцтво можна буде купити за гроші. Чи виросте від цього якість послуг? Ні, звичайно.
Адвокат, що купив свідоцтво, знатиме, що йому немає необхідності особливо «паритися» над справами клієнтів, адже вони нікуди від нього не подінуться. Монополія ж. Узяв гонорар і послав усіх до біса.
По-третє. Адвокатура перестане бути незалежною, оскільки під страхом позбавлення адвокатського свідоцтва, на адвоката можна без зусиль чинити тиск.
Продовжувати список можна ще довго, але, на мою думку, цього вистачає, що б зрозуміти: «Адвокатська монополія — це зло, яке ще більше віддалить громадян від можливості захищати свої права і реалізовувати свої законні інтереси».

Дорогі друзі дуже прошу все тих, хто згоден з моєю думкою, перейти по вищезгаданому посиланню, пройти простеньку реєстрацію і підписати петицію проти «адвокатської монополії».
https://itd.rada.gov.ua/petitions/Petition/Index/944

Станислав Лифлянчик

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post