Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Минуло вже понад сто років та театр у місті так і не з’явився

Минуло вже понад сто років та театр у місті так і не з’явився

15 декабря 2015 0 Comments

Більше сотні років тому новомосковці були засмученні, що у місті був відсутній повноцінній театр. Про це йдеться у статі «Театр і музика», яка надрукована у другому номері газети «Новомосковская Жизнь» від 12 жовтня 1912 року.
«Якщо дотримуватись тієї думки, що театр – це школа для розуміння життєвої дійсності, то доводиться шкодувати, що у нашому місті така школа відсутня. Літній Комерційний клуб, хоч деяким чином і нагадує приміщення для театру, та нажаль, не задовольняє усім вимогам облаштованого театру. Крім того, гра акторів не знаходила відлуння у серцях глядачів. Тільки тоді театр відповідає своєму призначенню, коли між глядачем та актором натягнута одна струна, коли емоції артиста відображають глядачі. Наявність театру, хоч тимчасового, можлива лише за умови наявності відповідного приміщення», — йдеться у статті.
Як бачите, про надзвичайну роль театру у житті людини замислювались і наші земляки понад сотню років тому. Ще тоді новомосковці розуміли, що він відіграє функції своєрідного соціального інституту, який покликаний гармонізувати, удосконалювати життя соціуму, утверджувати високі смисли людського буття.
Дуже хотілося, щоб у наш час у місті все таки з’явилося гідне приміщення, і сучасні актори кожного разу знаходили відгуки у серці глядача.

Ксения Дзегарницкая

Новомосковский театр

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post