Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Генеральному плану бути!

Генеральному плану бути!

10 декабря 2015 0 Comments

На електронну пошту нашого видання прийшов лист від приватних підприємців. Вони скаржаться на неможливість розпочати будівництво чи отримати земельну ділянку через відсутність у місті генерального плану. Аби розібратися з цим питанням, ми звернулися до головного архітектора м. Новомосковська Ірини Майстренко.

— Ірино Вікторівно, напевно переважна більшість новомосковців, які не стикались з оформленням землі навіть не знають, що таке генеральний план. Розкажіть нашим читачам, що ж це таке?
— Генеральний план населеного пункту – це містобудівна документація, що визначає принципові позиції розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Генеральний план є основним видом, підкреслюю, основним видом містобудівної документації на місцевому рівні.

— З яких частин він складається і які головні завдання виконує?
— У складі генерального плану або окремо від нього може розроблятись план зонування території населеного пункту. Зауважу, що для населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України (прим. автора — Новомосковськ включений до такого списку), розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об’єкти культурної спадщини.

— На який термін розробляється генеральний план?
— Раніше він розроблявся на стратегічний період, який складав 25 років. Зараз же, відповідно до чинного законодавства, термін дії генерального плану не обмежується (ст. 17 п. 8 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”). Місто Новомосковськ завжди виділялось і йшло попереду інших населених пунктів у питаннях законодавчого підґрунтя в містобудуванні. Це підтверджує наявність генеральних планів міста 1968 року та 1998 року.

— Яка необхідність у вільному доступі до генерального плану і як відбувається його оприлюднення?
— Досить довго генеральний план міста носив на собі гриф секретності. З моменту її зняття він знаходився лише у паперовому вигляді. Зараз же його можна знайти на сайті міської ради. Проте розмістити його у якісному електронному вигляді не можливо, адже на етапі виготовлення генерального плану у 1992 році та його затвердження у 1998 році він існував лише на папері.

— Ми знаємо, що у районі генеральний план вже давно розроблений, а чому ж Новомосковськ відстає?
— Чутки про відсутність генерального плану Новомосковська, не мають під собою ніякого підґрунтя. Наголошую, що генеральний план розвитку міста, затверджений рішенням міської ради № 22/1 від 22.09.1998 року є діючим до теперішнього часу.

— Які кроки були зроблені щоб розробити генеральний план міста Новомосковська?
— Діюче законодавство передбачає обов’язкову наявність плану зонування та детального плану території міста (ст. 24 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”). Недалекоглядна політика керівництва міста, мера і депутатського корпусу останнього скликання, призвела до багатьох проблем у сфері містобудування. Після набрання чинності вищезазначеного закону, нове виділення земельних ділянок стало неможливим. З метою забезпечення потреб міста в розвитку необхідно терміново продовжити роботу у цьому напрямку. Завдяки наполегливості відділу містобудування та архітектури, керівництво міста розпочало відповідні дії у 2014 році. Надзвичайно потужним обладнанням зроблено ОРТОФОТОПЛАН. При його цифровій обробці можна отримати точні дані щодо стану мереж міста, безпомилково визначити аварійні місця, глибину їх знаходження і навіть аналіз оптимальної схеми ремонтних робіт та витрати на усунення. Дешифрування та векторизація ортофотоплану відображає повну ситуацію забудови виконану в масштабі 1:5000 і 1:2000. У свою чергу, це дає підгрунтя для розробки Плану зонування, Проекту детального планування та Нової стратегічної моделі розвитку міста, з подальшим коригуванням чи виготовленням нового генерального плану. Проведення такої роботи створює правову платформу для розвитку міста, підвищує інвестиційну привабливість території за рахунок визначених нових економічних напрямків розвитку, а також дає можливість будувати нові об’єкти, які непередбачені існуючим генеральним планом.

— Коли і скільки коштів було виділено з міського бюджету?
— У періоди з 2002 по 2004 рр., з 2005 по 2007 рр., з 2010 по 2014 рр., з 2015 по 2019 рр. відділом містобудування та архітектури, розроблено та затверджено Програми містобудівної діяльності, та фінансування не було. За останні 5 років, окрім отрофотоплану та проведення тендеру на виготовлення історико-архітектурного опорного плану, у місті нічого зроблено. Причин цьому може бути багато. Можливо завадили реформи, які розпочались на Україні, можливо через помилки у визначені пріоритетних напрямків розвитку міста або недалекоглядності деяких керівників під час розподілу бюджетних коштів. Однак зараз місту вкрай необхідно забезпечення законодавчої містобудівної документації, а саме: План зонування території (термін виготовлення червень-липень 2016 р), Проект детального плану міста (перша частина запланована у 2016 р) та Історико-архітектурного опорного плану. Уся вищезазначена документація стане основою для створення містобудівного кадастрового аналітичного центру управління містом. Відповідну програму затверджено сесією у цьому році, початок фінансування (401 тис. грн.) на організацію технічної бази передбачено на 2016 рік.

— Який вихід з ситуації і від кого залежить її вирішення?
— Суми на створення правового розвитку території міста не малі, але і не непідйомні, адже останнім часом надходження в місцевий бюджет значно збільшилося. Суть проблеми полягає не у відсутності коштів, а у принциповій позиції керівництва органу самоврядування і депутатів міської ради. Все залежить від того, які пріоритетні напрямки фінансування вони обернуть чи то ремонт дахів, вікон, водоводів, чи масштабну стратегію розвитку міста з юридичної платформою і всіма можливостями, які розкриваються в ній. Хочу вірити, що їм вдасться все вдало поєднати!

Ксения Дзегарницкая

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post