Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Як вибрати секцію або гурток для дитини

Як вибрати секцію або гурток для дитини

10 декабря 2015 0 Comments

Як тільки в сім’ї з’являється немовля, батьки одразу починають мріяти і планувати його майбутнє. Все найкраще вони намагаються вкласти у свою дитину. Та це й не дивно, адже щасливе забезпечене життя нащадків – це щаслива старість для батька та матері. Та серед різноманіття гуртків та секцій в наш час важко обрати потрібний для дитини. Потрібний – означає той, що відповідає її здібностям, задаткам та талантам. При цьому потрібно уникати головних помилок:
1. не треба втілювати в дитині свої власні не реалізовані мрії, адже вона не продовження вас, вона квінтесенція фізіологічних задатків всього вашого роду, тому не обов’язково унаслідує ваші можливості та інтереси;
2. не біжіть на престижні заняття, якими займаються більшість дітей ваших знайомих матусь. Дитина – це індивідуальність, вона не така як всі;
3. не скуповуйте зразу все приладдя, матеріали та костюми, які вимагають майстри або тренери. Велика вірогідність, що дитині може не сподобатися і вона покине цим займатися. Принаймні не буде приводу дорікати дитині, що ви витратили купу грошей на неї. Дитина не повинна займатися чимось з почуття провини.
Отже, коли батьки обирають додаткове заняття для дитини, треба врахувати такі критерії:
1. Вік дитини. Не рекомендовано завантажувати дитину в період вікових криз. Особливо в період, коли дитина йде до школи. Він припадає на важкий стресовий період адаптації до нового виду діяльності та може викликати зміни в самопочутті дитини і навіть загострювати хронічні хвороби чи спричиняти невротичні реакції. Почніть додаткові заняття з 2 класу.
2. Темперамент. Більш спокійним урівноваженим флегматикам, які полюбляють гратися наодинці, підійдуть заняття де потрібна клопітка ретельна робота. Ними можуть стати гуртки з творчості, малювання, конструювання та ін.
3. Задатки дитини. Для цього поспостерігайте за улюбленими іграми свого нащадка. Якщо дитина полюбляє гратися з м’якими іграшками – це, ймовірно, соціально направлена комунікабельна особистість. Прислухайтесь, що вона їм розповідає, чи вигадує історії, чи співає пісні. Такій дитині, ймовірніше, будуть цікаві театральні гуртки, музика та ін.. Якщо дитина частіше складає конструктор, вигадує композиції, то у вас зростає людина технічного складу, їй підійдуть конструювання, різьблення по дереву, гуртки дизайну та ін. Якщо ж в дитинстві дитина колекціонує динозаврів, рідкісних тварин та ін.., то в сім’ї виховується інтелектуально направлена особистість, аналітичного складу розуму. Такій дитині в майбутньому будуть подобатися гуртки за інтересами, наукового спрямування, де можна проводити експерименти та докопуватися до істини.
4. Компенсаторні можливості заняття. За допомогою додаткового заняття можна корегувати небажані риси характеру вашої дитини. Наприклад, агресивним конфліктним дітям більш підійдуть спортивні секції з боротьби, східних єдиноборств, де можна виплеснути зайву негативну енергію і навчитися контролювати свої емоції. Рухливим та непосидючим , варто займатися груповими командними видами спорту (футбол, баскетбол та ін.) або окремими видами танців. Якщо дитина сором’язлива, тривожна, зажата, то їй варто підібрати командні види занять, парні танці, плавання тощо. Дітям зі слабко розвиненою координацією та моторикою варто займатися волейболом, тенісом, футболом.
5. Бажання дитини. Що найголовніше! Дайте можливість дитині спробувати декілька видів діяльності, поки вона не зупиниться на одному. Вона повинна знайти той вид діяльності в якому зможе досягати успіху, адже це значно впливає на самооцінку людини. Важливо, щоб дитина росла з розумінням, що вона щось може краще, ніж інші. Підтримуйте своїх дітей та допомагайте їм, відзначайте їхні успіхи. В цьому випадку спрацьовує дуже проста аксіома, кожна дитина бере стільки уваги від батьків скільки їй потрібно, якщо в дитинстві та в шкільні роки їй приділяють мало уваги, батьки більше зайняті собою та своїми справами, то дитина обов’язково «забере» їхній час, здоров’я, сили в подальшому, більш дорослому житті. Тому насолоджуйтесь тим часом, коли зростає ваша дитина, адже цих відчуттів не повернути!

Татьяна Сабельникова

542194_1411444249079734_444654505_n

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post